VIDEO Klose a reuşit o performanţă incredibilă » A înscris de 5 ori într-un interval de 40 de minute

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 06 mai 2013

Lazio a cîştigat categoric meciul de pe teren propriu cu Bologna, scor 6-0. Obiectivul echipei lui Ştefan Radu este calificarea în cupele europene. În acest moment Lazio este pe locul 7, la 3 puncte de AS Roma, care ocupă primu loc de Europa League.

Vezi VIDEO rezumatul partidei!

Miroslav Klose (35 de ani) a reuşit o performanţă incredibilă. Neamţul a înscris de 5 ori într-un interval de 40 de minute. Atacantul şi-a început recitalul în minutul 20.

Diferenţa pe tabelă a fost majorată de Hernanes în minutul 30, iar peste 5 minute acelaşi Klose a făcut 3-0. Peste doar 3 minute vîfrul lui Lazio a reuşit hattrick-ul.

Nici după pauză Klose nu s-a oprit. Tot el a făcut 5-0 în minutul 50, iar în minutul 60 a stabilit recordul de goluri înscrise de un singur jucător într-un meci, stabilind scorul final, 6-0.