Fotbal   •   Liga 1   •   DINAMO - STEAUA, AZI, 21:00, DigiSport 1 şi liveTEXT pe GSP.RO

Gafeurii titulari » Ţălnar mizează pe fundaşii care au îngropat Dinamo în ultimele două derby-uri

Articol de Gazeta Sporturilor   —  vineri, 10 mai 2013

Accidentările îi dau mari bătăi de cap lui Cornel Ţălnar înainte de partida cu Steaua.





"Cîinii" nu pot conta diseară pe Cosmin Matei şi Cătălin Munteanu, ambii accidentaţi, dar nici pe Tudose, suspendat. Astfel, Ţălnar a trebuit să apeleze din nou la Dragoş Grigore, fundaş ajuns rezervă după prestaţiile slabe din ultimele meciuri. Acesta a făcut o partidă catastrofală în faţa Stelei în returul trecut, 2-3, cînd a făcut penalty-ul din care Rusescu a egalat şi l-a scăpat din marcaj pe Iliev la celelalte două goluri ale rivalei din Ghencea.



Cuplul din centrul defensivei va fi completat de Srgian Luchin, fundaş care a greşit decisiv în partida tur din acest sezon, 1-3. Atunci, la scorul de 1-1, i-a scăpat din marcaj pe Rusescu şi pe Szukala, care au marcat următoarele două goluri ale Stelei.



Dinamo: Bălgrădean - L. Rus, Luchin, D. Grigore, Muşat - Strătilă, Dandea, Boubacar, Curtean - Dănciulescu, Alexe

Steaua: Tătăruşanu - Georgievski, Szukala, Chiricheş, Latovlevici - Pintilii, Bourceanu - Ad. Popa, Chipciu, Tănase - Rusescu

 

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.