FOTO + VIDEO U Cluj - CSMS Iaşi 0-2 » Trupa lui Cîrţu încă speră la salvare

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 13 May 2013

CSMS Iaşi a reuşit surpriza în deplasarea de la Cluj, cu Universitatea, cîştigînd cu 2-0 după golurile lui Ţigănaşu şi Pătulea.

VIDEO cu golul şi cele mai importante faze ale meciului

Ţigănaşu a deschis scorul în minutul 21 cu un şut superb de la aproape 30 de metri, direct în vinclul porţii lui Niculescu. Acelaşi Ţigănaşu a pasat decisiv şi pentru golul al doilea al echipei sale, înscris de Pătulea cu 3 minute înainte de pauză.

După acest succes, CSMS Iaşi acumulează 26 de puncte şi au 3 lungimi în spatele Chiajnei, prima echipă de peste linie.

Clujenii sînt ca şi salvaţi pe linie sportivă, dar nu au primit licenţa pentru următorul sezon şi au şanse mici să continue în Liga 1.