VIDEO Dică îi ridică » Golgeterul Viitorului i-a scos pe constănţeni din zona retrogradării, după 2-0 cu Bistriţa

Articol de Ionuţ Coman  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Căpitanul echipei lui Hagi a marcat, a ratat o ocazie uriaşă şi a lovit bara: constănţenii aşteaptă duelul cu Steaua la un punct deasupra primei poziţii retrogradabile

La Constanţa, vîntul din pupa împingea Viitorul spre liga a doua. Ameninţarea retrogradării i-a mobilizat pe băieţii lui Hagi, care au controlat meciul cu deja căzuta Gloria. "Locomotiva" Dică a început recitalul (17), Larie a ratat şi el o ocazie mare (22). Lazăr a avut mai mult succes: l-a fixat pe Dolha de la 22 de metri, şut plasat, un 1-0 normal în minutul 27!

Click aici pentru rezumatul VIDEO!

Repriza secundă a respectat scenariul: Dică a mărit ecartul (56), tot el a lovit bara 6 minute mai tîrziu. Tineretul constănţean i-a mulţumit veteranului şi aşteaptă duelul de etapa viitoare, cu rezervele Stelei, la un punct peste Chiajna!