FOTO şi VIDEO CFR Cluj - Concordia Chiajna 1-1 » Oaspeţii au ratat printre degete 3 puncte de aur

+6 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 17 mai 2013

Concordia Chiajna a ratat în prelungiri 3 puncte care putea fi decisive în salvarea de la retrogradare. Ilfovenii nu au reuşit decît un rezultat de egalitate pe terenul fostei campioane, CFR Cluj, scor 1-1.

Vezi aici liveTEXT partida!

Vezi aici VIDEO cele mai importante ocazii!

Fără vreun obiectiv palpabil în Liga 1, clujenii au jucat destul de slab, ocaziile la poarta Chiajnei fiind rarisime. Bambara a dat lovitura cu cîteva minute înainte de final şi putea aduce o victorie mult aşteptată de Ilie Stan.

CFR a rămas fără victorie pe teren propriu din 9 decembrie 2012 atunci cînd a învins Ceahlăul. După acel joc formaţia din Gruia a înregistrat 4 remize şi 5 înfrîngeri în meciurile jucate la Cluj în toate competiţiile.

Concordia Chiajna a depăşit recordul de meciuri fără victorie din acest sezon deţinut de Severin, 14 partide. Gruparea ilfoveană a înregistrat din 23 noiembrie, data ultimei victorii (Chiajna-Bistriţa 2-1) pînă-n prezent 7 remize şi 8 înfrângeri. Totuşi, trebuie remarcat faptul că echipa lui Ilie Stan nu a mai pierdut în ultimele 4 etape.

Echipe de start:

CFR Cluj: Felgueiras - Ivo Pinto, Cadu, Piccolo, Camora - Muniru, B. Sare - Hora, Rui Pedro, Deac - Weldon

Rezerve Stăncioiu, Panin, Rada, G. Mureşan, Maah, Ronny, Bjelanovici

Concordia Chiajna: Niţă - Belu, Leca, Ghionea, Bambara - Novac, S. Pană - Purece, Zuluf, Serediuc - Welington

Rezerve: Cobrea , Bucurică, I. Roşu, Coşereanu, D. Stan, Popovici