FOTO + VIDEO Severin - Steaua 1-1 » Nici titularii nu au cîştigat

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 26 mai 2013

Steaua nu a reuşit să cîştige în deplasarea de la Severin, scor 1-1, smulgînd un egal chiar în minutul 90 după golul lui Iancu. Mihai Roman II a deschis scorul pentru gazde.

VIDEO cu golurile cele mai importante faze ale meciului

Chiar dacă Laurenţiu Reghecampf a folosit cea mai bună echipă după eşecul cu Viitorul, nici titularii nu au reuşit să cîştige. Rusescu a fost responsabil cu ratările, iar Hotoboc a fost incredibil de fiecare dată. Totuşi, portarul Severinului a fost învins în minutul 90 cu un şut plasat al lui Gabi Iancu.

Steaua va juca marţi pe Naţional Arena ultimul meci din acest sezon împotriva lui FC Braşov.

Severin va merge în Liga a doua, neprimind licenţa pentru sezonul următor.