VIDEO&FOTO Spectacol şi la cea de-a 24-a victorie » Steaua - Braşov 4-0 şi roş-albaştrii au încheiat perfect sezonul

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Tuesday, 28 May 2013

Steaua a încheiat frumos campionatul, cu 4-0 în faţa celor de la FC Braşov. Roş-albaştrii au fost premiaţi la finalul partidei pentru cîştigarea titlului.

Vezi AICI golurile

Campionii şi-au arătat entuziasmul din primele minute. Golgeterul Rusescu a fost "ajutat" de Tătar şi a deschis scorul în minutul 2. După alte 5 minute, Szukala s-a înălţat în 6 metri şi a mărit apetitul de sărbătoare al steliştilor. Pînă la pauză, steliştii au mai ratat cîteva ocazii mari de gol.

Nerăbdători să primească tricourile de campioni, jucătorii lui Reghecampf s-au relaxat şi au permis adversarilor să devină periculoşi. Dar tot ei au reuşit să schimbe tabela. Nikolici a pus capul la centrarea lui Georgievski, iar cu 3 minute înainte de final, Adi Popa a pus semnătura pe o nouă victorie a Stelei.