Ca nişte copii » Steliştii s-au bucurat într-un mod inedit la fiecare reuşită din meciul cu Braşov, 4-0

+2 Foto
După golul de 2-0, al lui Szukala, steliştii au simulat că sînt împuşcaţi de cineva

Articol de Cătălin Popescu  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Roş-albaştrii au făcut spectacol la ultimul meci al lor în acest sezon.

Steliştii au pregătit pentru partida de aseară adevărate scenete pentru a celebra reuşitele. Mai întîi, după reuşita lui Rusescu din minutul 2, elevii lui Reghecampf au făcut o horă în mijlocul căreia au valsat Latovlevici şi Pintilii. Coincidenţă sau nu, fundaşul stînga se pregăteşte de nuntă.

Apoi, după ce Szukala a înscris în minutul 7, fundaşul central a luat mingea şi, după ce a aşteptat ca şi ceilalţi stelişti să se aşeze în triunghi, precum nişte popice, a aruncat cu balonul spre ei, doborîndu-i. Golurile trei şi patru n-au mai fost serbat în vreun mod special, "probabil că băieţii nu se aşteptau la un scor fluviu", glumeau fanii entuziaşti prin tribune.