VIDEO Maah de Cluj » U a cîştigat duelul din tribune, CFR s-a impus pe teren cu 3-1

Articol de Radu Bichiş  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Tripla francezului a decis derby-ul local, el reuşind 5 goluri în ultimele două partide

Animat din tribună de suporterii Universităţii, Derby de Cluj a început exploziv. Robert Maah a detonat tabela cu o lovitură precisă de cap din serviciul lui Deac (6), iar meciul a pîlpîit cîteva minute şi apoi s-a stins mai rapid decît se aşteptau şi fanii "şepcilor roşii".

Click aici pentru VIDEO!

Nici la reluare partida nu a avut nerv. Totul s-a schimbat după mai bine de o oră de joc. Janos Szekely a aprins speranţele unei revanşe după 41 de ani, cu un şut plasat lîngă bară (65). Finalul i-a aparţinut tot lui Maah, care a decis derby-ul cu o "dublă" în numai 7 minute (80, 87).

"Sînt fericit, normal, sper să marchez şi în finala Cupei şi să cîştig primul meu trofeu în România"