Amicale

+7 Foto

Articol de Iulian Cuibar  —  sâmbătă, 29 iunie 2013

Dinamo a disputat astăzi primul amical în vederea noului sezon, dar roş-albii au pierdut în faţa nou-promovatei Corona Braşov, scor 0-1, după golul lui Ene din minutul 64.

Dinamo a avut ocazii importante în prima repriză, dar impreciziile lui Alexe şi Dănciulescu au făcut ca scorul să rămînă 0-0. Matei a fost cel mai activ în prima repriză, avînd multe faze periculoase pe banda dreaptă a atacului dinamovist.

Corona a revenit în a doua repriză şi a marcat în minutul 64 prin Ene. Dinamo a avut şi două bare, dar nu a reuşit să marcheze deloc pe parcursul celor 120 de minute.

Meciul a avut două reprize de cîte 60 de minute.

Echipele de start:

Dinamo: Bălgrădean - Nica, Durimel, Asanovici, Fai - C. Matei, Boubacar, Curtean, Rotariu - Alexe, Dănciulescu

Corona: Marc - Martac, Damian, Forika, Burlacu - Stîngă, Vl. Munteanu, Dîlbea, Chirciu - Manea - I. Coman

CUM S-A DESFĂŞURAT PARTIDA:

min. 120: Final de meci, Dinamo pierde amicalul cu Corona, scor 0-1.

min. 108: Bară Abdoulaye după o centrare a lui Strătilă.

min. 105: Jucătorii aşteaptă finalul partidei, jocul s-a liniştit.

min. 100: R. Radu iese, Stere intră.

min. 96: Axente şi Naumovski sînt înlocuiţi cu Abdoulaye şi Manyur

min. 95: Şut al lui Stănescu din 18 metri pe lîngă poartă.

min. 92: Diakite şi Olariu ies, intră Pastor şi R. Stănescu.

min. 88: R. Barbu intră în locul lui Martac.

min. 87: Lovitură liberă de la 30 de metri a lui Fl. Matei, Amadio respinge în corner.

min. 82: Dănălache este schimbat, intră Amadio.

min. 80: Ene şi Sg. Buş ies, R. Cîrstea şi V. Balint intră.

min. 79. Cristea este înlocuit cu Matei.

min. 77: Sg. Buş şutează periculos de la marginea careului, puţin pe lîngă poartă.

min. 74: Andrei Cristea execută o lovitură liberă de la 20 de metri, puţin pe lîngă vinclu.

min. 72: Chirciu este înlocuit cu R. Radu.

min. 70: Jocul este echilibrat, se joacă mult la mijlocul terenului, fără ocazii mari de poartă.

min. 64: GOL Corona! Ene deschide scorul cu un lob peste Naumovski.

Echipele folosite în repriza secundă:

Dinamo: Naumovski - Rus, Grigore, Hasanovici, A. Radu - Strătilă, Ad. Popa II, Vaştag, S. Filip - An. Cristea, Axente

Corona: Dănălache - Martac, M. Şerban, Fl. Ilie, Marcăş - Chirciu, Diakite, Olariu, H. Popa - Sg. Buş - Ene

min 60: Prima repriză a durat 60 de minute. Pauză între Dinamo şi Corona Braşov, scor 0-0.

min. 53: Un şut bun de la marginea careului al lui Sg. Buş, puţin pe lîngă poartă.

min. 51: Cea mai mare ocazie a Coronei: Forika reia cu capul din 6 metri şi Andrei Cristea respinge de pe linia porţii.

min. 48: Bălgrădean iese, intră Naumovski.

min. 44: Stîngă şutează periculos, Bălgrădean respinge în corner.

min. 43: Prima schimbare şi la Dinamo: Dănciulescu este înlocuit cu An. Cristea.

min. 42: Cea mai mare ocazie a Coronei: Ene scapă singur cu portarul, dar Bălgrădean respinge.

min. 38: Schimbări la Corona: Coman, Manea, Marc ies, intră Ene, Sg. Buş şi Dănălache.

min. 36: Matei pasează pentru Dănciulescu, dar atacantul dinamovist reia slab din 6 metri şi Marc reţine.

min 32: Matei centrează din partea dreaptă, Nica încearcă o foarfecă, mingea ajunge la Dănciulescu, dar se semnalizează ofsaid.

min 28: Jocul are aceleaşi coordonate, Dinamo presează, însă Corona stă excelent în defensivă în primele 30 de minute ale partidei.

min 16: Dinamo are o posesie mai mare, dar Corona Braşov se apără bine.

min. 11: Matei a avut o acţiune personală pe partea dreaptă, a centrat pentru Alexe care a reluat periculos din 6 metri. Portarul Marc a respins in extremis în bară.

min. 8: Început echilibrat de partidă, nu sînt ocazii de poartă pînă acum.

min. 1: A început partida.