Amicale

Dat afară de Steaua, străluceşte la CFR » Şefii clujenilor sînt încîntaţi: "Îşi relansează cariera la noi"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 06 iulie 2013

Preşedintele celor de la CFR Cluj îl laudă pe Florin Costea, care a marcat un gol spectaculos în meciul cu Celtic, scor 2-1.

"Eu am fost cel care a insistat pentru aducerea lui Florin Costea. E un jucător care face diferenţa. Are un moral foarte bun, e liniştit şi are dorinţa de a-şi relansa cariera. Demonstrează asta în fiecare partidă în care joacă", a declarat Iuliu Mureşan la Dolce Sport.

Florin Costea n-a confirmat la Steaua, de unde a plecat liber de contract.

"Noi am fost de Champions League, ei mai puţin. În prima repriză am mai avut ocazii, mai puteam marca. Le-am creat mari probleme pe contraatac.

Dar probabil că nu vom juca pe stilul ăsta în acest 4-4-2 folosit de Rednic. Noi vom fi obligaţi să atacăm din primul minut în fiecare meci".

VIDEO CFR Cluj a cîştigat amicalul de lux cu Celtic, scor 2-1 » Supergol Florin Costea