Înfrîngere pentru Gaz Metan în ultimul meci din cantonament

Articol de Cosmin Prişcă  —  miercuri, 10 iulie 2013

Gaz Metan a încheiat cu o înfrângere cantonamentul din Ungaria, 0-2 cu formaţia maghiară Debrecen.

Tehnicianul Cristian Dulca a trimis în teren în partida cu Debrecen o formulă formată din jucători care au evoluat mai puţine minute până acum.

Astfel au intrat titulari Alexandru Greab, Jasmin Trtovac , Radu Zaharia , Mădălin Ciucă, Domenico Maiese, Cristi Todea, Alex Munteanu, Sebastian Cojocnean, Ovidiu Covaciu, Azdren Llullaku şi Dan Roman.

În repriza a doua au mai evoluat Răzvan Pleşca, Ciprian Petre, Costin Gheorghe, Fabio Bravo, Aymen Tahar şi Vitinho Medeiros. Debrecen s-a impus cu scorul de 2-0 şi a administrat gaziştilor prima înfrângere în mandatul lui Cristian Dulca. Vineri, Gaz Metan va disputa ultima partidă de pregătire la Cluj cu Universitatea.