Amicale

Dinamo a remizat în ultimul amical al verii, 2-2 cu Barnsley, şi a terminat neînvinsă stagiul din Anglia

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 11 iulie 2013

Dinamo a terminat astăzi la egalitate cu Barnsley, scor 2-2, în ultimul meci de pregătire al verii.

"Cîinii" au fost conduşi la pauză, 0-2, de gruparea din liga a doua engleză, dar au revenit pînă la finalul meciului, Curtean şi Dănciulescu reuşind să restabilească egalitatea.

În cantonamentul din Anglia, Dinamo a cîştigat două partide, 3-0 cu Livingston şi 5-1 cu Hearts, remizînd în alte trei întîlniri, 2-2 cu Oldham, 1-1 cu Ayr United şi 2-2 cu Barnsley, fiind astfel neînvinsă.

Adversarul de astăzi al "cîinilor" a încheiat sezonul trecut pe locul 21 în Championship, al doilea eşalon din campionatul Angliei.

Echipa de start a lui Dinamo: Bălgrădean - L. Rus, Dr. Grigore, Asanovici, I. Şerban  - Boubacar, Hasanovici - V. Lazăr, C. Matei, Curtean - Thomas
După pauză au intrat în teren: Pape Abdoulaye, Rotariu, Durimel, S. Filip, Luchin, An. Radu, Dănciulescu, Strătilă şi Vaştag