FOTO şi VIDEO Le-au dat cu terenu-n cap » FC Vaslui a umilit CFR Cluj, 4-0

+6 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 05 August 2013

Derby-ul etapei cu numărul 3, FC Vaslui - CFR a început cum nu se putea mai spectaculos. În minutul 6 era deja 2-0 pentru FC Vaslui, graţie reuşitelor lui Celeban şi Antal.

Vezi aici liveTEXT partida!

Vezi VIDEO cele mai importante ocazii!

Oaspeţii nu s-au aşteptat la un asemenea asediu al gazdelor, care au mai punctat de două ori pînă la pauză, prin acelaşi Antal şi prin Caue.

După ce victoria din prima etapă cu Rapid le-a fost anulată, moldovenii au obţinut astfel primul succes, 4-0 cu CFR Cluj.

CFR nu se descurcă la fel de bine şi după 3 etape a strîns doar două puncte, în urma egalurilor cu Botoşani şi ACS Poli, fiind departe de forma de care au nevoie pentru a se lupta la titlu.

Echipe de start:

FC Vaslui: Cerniauskas - Viveiros, Celeban, Varela, Sălăgeanu - Caue, Wilk - Antal, Lovrecici, Sînmărtean - Temwanjera

Rezerve: Ormenişan, Ortiz, Cordoş, Sburlea, Popovici, Buhăescu, Buziuc

CFR Cluj: Stăncioiu - Velayos, Cadu, Piccolo, Sepsi - Maah, Obiora, Djokovici, Camora - Rui Pedro, Tade

Rezerve: Mincă, Brandao, I. Rada, Batin, Hora, Muniru, Ogbu