FOTO şi VIDEO CFR Cluj - Viitorul 2-1 » Batin aduce prima victorie a lui Rednic pe banca ardelenilor

+6 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 10 August 2013

CFR Cluj a obţinut prima victorie din acest sezon învingînd Viitorul lui Hagi, scor 2-1. Batin a înscris ambele reuşite ale ardelenilor.

Vezi aici liveTEXT partida!

Vezi aici VIDEO cele mai importante ocazii!

Gazdele au deschis scorul pe finalul primei reprize, însă Gavra a egalat imediat după pauză.

Vîtcă a comis o nouă gafă uluitoare şi l-a faultat pe Kapetanos în careu, lăsîndu-şi şi echipa în 10 oameni.

Deac a irosit penalty-ul însă peste doar cîteva minute acelaşi Batin a adus victoria echipei lui Mircea Rednic.

Echipele de start:

CFR: Felguieiras - Velayos , Piccolo, Rada, Camora - Deac, Obiora, Voiculeţ, Costea - Kapetanos, Batin

Viitorul: Vîtcă - Mitrea, Bejan, Ghionea, Băluţă - Lazăr, Năstăsie, Dică, Benzar - Gavra, Nicolov