Stranieri

VIDEO Juventus a demolat-o pe Lazio în Supercupa Italiei » Radu a fost titular

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 18 August 2013

Juventus a învins-o categoric pe Lazio şi a obţinut primul trofeu al sezonului, Supercupa Italiei.

Chiar dacă meciul s-a disputat pe Stadio Olimpico, Juventus s-a simţit ca acasă în Supercupă. Pogba a deschis scorul încă de la jumătatea primei reprize (VIDEO), iar după pauză a început uraganul la poarta lui Marchetti.

După doar 12 minute scorul era 4-0, cu 3 goluri marcate în decurs de 5 minute. Chiellini (VIDEO), Lichtsteiner ( VIDEO) şi Tevez (VIDEO) au marcat golurile pentru a doua Supercupă consecutivă.

Ştefan Radu a fost titular la Lazio, dar nu s-a putut opune campioanei Italiei.

Echipele de start:

JUVENTUS (3-5-2): Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Marchisio, Asamoah - Tevez, Vucinic

LAZIO (4-5-1): Marchetti - Cavanda, Dias, Biava, Radu - Candreva, Biglia, Ledesma, Hernanes, Lulic - Klose