FOTO şi VIDEO U Cluj - Concordia 0-3 » Ilfovenii urcă pe 9, peste CFR şi Dinamo

+7 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 19 august 2013

Primită în Liga 1 în dauna Rapidului, Concordia Chiajna a obţinut astăzi a doua victorie din tot atîtea partide, reuşind să cîştige pe terenul Universităţii Cluj, scor 3-0.

Vezi aici liveTEXT partida!

Vezi VIDEO cele mai importante ocazii!

Ilfovenii au deschis scorul în minutul 16 graţie reuşitei lui Zaharia. După pauză, Chiajna a mai punctat de două ori prin Neagu şi Onduku.

Concordia a înscris de 3 ori în primele două meciuri, fără să primescă vreun gol. În acest moment Concordia este pe locul 9, peste Dinamo şi CFR, care au 3 partide mai mult disputate.

U Cluj rămîne pe 17, cu doar un punct.  Etapa viitoare Concordia juca pe teren propriu cu Pandurii, în timp ce U Cluj va juca la Bucureşti, cu Dinamo.

Echipele de start:

U Cluj: Dolha - Ciupe, Neag, Ninu, Van Doten - Balde, Bucşă - Tacaks, Cristocea, Tîrnăcop - Dedu

Rezerve: Niculescu, Szilagy, Kovacs, Săndulescu, Turcu, Borza, Odiaka

Concordia: Rîmniceanu - Creţu, Leca, Melinte, Bucurică - Neagu, N. Roşu, Ispir, Purece - Zaharia, Florea

Rezerve: Iancu, Onducu, Serediuc, Strătilă, Savin, Apostol, Da Costa