FOTO şi VIDEO Dinamo - U Cluj 6-0 » Game, set şi meci în "Ştefan cel Mare"

+6 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 23 august 2013

Dinamo a făcut cel mai bun meci din acest sezon şi a învins pe teren propriu codaşa Universitatea Cluj, scor 6-0.

Vezi aici liveTEXT partida!

Vezi VIDEO cele mai importante ocazii!

"Cîinii" au punctat de cîte 3 ori în fiecare repriză. În primele minute clujenii au fost cei care au avut cîteva mari ocazii, însă în minutele 28 şi 30 dinamoviştii au fost cei care au punctat prin Grigore din penalty şi Boubacar.

La pauză era 3-0 graţie unui nou penalty transformat de Dragoş Grigore, care s-a aflat la meciul 100 în Liga 1. După pauză Luchin, Curtean şi Rotariu au marcat şi ei şi au stabilit scorul campionatului.

Graţie acestui rezultat Dinamo a urcat pînă pe locul 7, cu 8 puncte, în timp ce U Cluj este ultima, avînd doar un singur punct şi cea mai slabă defensivă, cu 16 goluri primite în 6 meciuri.