Stranieri

VIDEO Ghinion pentru Dan Petrescu! Echipa sa a fost egalată la ultima fază » Dinamo Moscova - Zenit 1-1

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 24 august 2013

Dinamo Moscova a obţinut doar o remiză în această după-amiază, pe teren propriu, în faţa celor de la Zenit, scor 1-1.

Echipa lui Dan Petrescu a trecut în avantaj în minutul 64, graţie reuşitei lui Balasz Dzsudzsak.

Fără Hulk, dar cu Arshavin, Danny, Shirokov şi Witsel, oaspeţii au căutat golul egalizator, reuşind asta abia în ultimul minut de prelungire, graţie lui Kerzhakov, care a înscris din plonjon cu capul.

În urma acestui rezultat Zenit a urcat pe locul 3, cu 11 puncte, în timp ce Dinamo Moscova e pe 6, cu doar 9 puncte în şase etape.

La gazde, Florescu a fost rezervă, însă nu a fost utilizat de Dan Petrescu.