Stranieri

VIDEO Lecţie Dneprogramată! » Echipa lui Mircea Lucescu a fost surclasată la Dnepropetrovsk: 1-3

Lucescu a încasat-o iar de la Juande Ramos, amintindu-și de eliminarea dramatică în fața lui FC Sevilla în "optimile" Cupei UEFA din martie 2007

Articol de Daniel Scorpie  —  Sunday, 25 August 2013

Pulverizată de Zozulia, Şahtior a pierdut primele puncte din campionat şi a cedat primul loc, cu un punct sub Metalist Harkov.

Mircea Lucescu şi-a întrerupt seria victoriilor cu Şahtior la Dnepropetrovsk. După 6 succese, a venit aseară primul eşec (10-3) cu Dnepr, campioana Ucrainei cedînd şefia lui Metalist Harkov.

Trupa lui Juande Ramos i-a surprins pe "mineri", o confirmă şi statistica primei părţi, 6-5 la şuturi, 2-1 cadrate. Şi faptul că Zozulia a irosit cea mai mare ocazie, cap "peste" din careul mic (4). Acelaşi vîrf n-a mai iertat după reluare, gol cu capul din centrarea lui Konoplianka (47)!

Zozulia şi-a continuat recitalul. După ce a ratat singur cu Piatov, l-a depăşit pe Kucer, reuşind "dubla" (63). Iar în minutul 72 a scos şi un penalty, fiind faultat de Şevciuk, iar Seleznev a făcut 3-0! Golul lui Kucer din prelungiri n-a mai contat.