VIDEO Dat afară de fani! » Insultat de fani, Volkan Şen a ieşit plîngînd de pe teren şi a rupt contractul cu Trabzon

+2 Foto
Apostrofat de suporteri, Volkan Șen plînge în hohote, părăsind terenul

Articol de Daniel Scorpie  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Internaţionalul de 26 de ani a cedat nervos înaintea pauzei, în meciul de luni cu Rize (2-1), echipa lui Cernat, iar ieri preşedintele i-a acceptat transferul.

Suporterii lui Trabzon au dat afară un jucător. A păţit-o Volkan Şen, care n-a suportat să fie contestat şi luni a fugit de pe teren. Internaţionalul turc de 26 de ani a ieşit plîngînd, în minutul 45 al meciului cu Rize (2-1), echipa lui Cernat.

Fluierat şi insultat de fani la un aut, mijlocaşul gazdelor a cerut înlocuire. Degeaba au încercat colegii Aykut, Soner şi Zeki să-l calmeze. Nici doi adversari n-au reuşit!

Volkan a mers la preşedinte şi l-a anunţat că pleacă ieri, la exact doi ani de cînd Trabzon l-a transferat cu 3,3 milioane de euro! Oricum Ibrahim Haciosmanoglu l-ar fi dat afară: "Decizia lui Volkan e inacceptabilă".