Stranieri

Abonat la galben » Săpunaru a provocat un penalty şi a avut o evoluţie modestă cu Rayo

Săpunaru (în negru) a cîștigat 50% din cele 4 dueluri cu adversarii de la Rayo

Articol de Daniel Scorpie  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Săpunaru a comis penalty înaintea pauzei, fiind înlocuit în minutul 78 al remizei cu Rayo (2-2). Fundaşul lui Elche a luat al treilea ”galben” la rînd, primind nota 4 în Marca.

Nici un meci fără cartonaş este deviza lui Săpunaru şi la Elche. Titular contra lui Rayo (2-2), fundaşul român a fost avertizat în prelungirile primei reprize (3 "galbene" în trei etape!) pentru henţul comis în careu, gazdele făcînd 2-1 din acel penalty.

Sapu a primit nota 4 în Marca şi linie în AS (singurul de la oaspeţi). "Pe cît este de ofensiv, pe atît de vulnerabil arată în defensivă", i-a apreciat Marca evoluţia.

Mai critic a fost însă ziarul local La Verdad, care a scris că "Săpunaru a fost depăşit constant". Cristi a avut ocazia egalării în minutul 53, dar lovitura sa de cap din careul mic a fost parată. El n-a terminat partida de la Madrid, antrenorul Fran Escriba înlocuindu-l tactic în minutul 78 cu mijlocaşul Mantecon.