Amicale

CFR Cluj a fost învinsă într-un amical cu FC Braşov, scor 1-2 » Andrei Cristea s-a aflat printre marcatori

+9 Foto

Articol de Iulian Cuibar  —  marţi, 03 septembrie 2013

Echipa antrenată de Aurel Ţicleanu a disputat un meci de pregătire, pe stadionul ICIM din Braşov, împotriva celor de la CFR Cluj.

Formaţia lui Petre Grigoraş a pierdut întîlnirea, "stegarii" impunîndu-se cu scorul de 2-1, prin golurile marcate de fostul dinamovist Andrei Cristea, minutul 30, şi Mugurel Buga, 40.

Ardelenii au încercat să revină, însă singura reuşită a CFR-iştilor a fost golul lui Rui Pedro, din minutul 85.

Braşovenii vor juca un nou meci amical, pe 6 septembrie, împotriva celor de la Săgeata Năvodari. Partida va avea loc tot pe stadionul ICIM.

FC Braşov - CFR Cluj 2-1

Au marcat: A. Cristea (30), Buga (40) / Rui Pedro (85)

FC Braşov: A. Marinescu - Străuţ, Oltean, R. Machado, Cr. Ionescu - I. Popa, Diogo Santos, Dias, Sergio Rodrigues - Buga, A. Cristea

Antrenor: Aurel Ţicleanu

Au mai jucat: D. Mutu, Vagner, Potecu, Mendizov, Mateiu, Ş. Moraru, Bruno Madeira, Aganovici, Tătar, R. Surdu

CFR Cluj: Amadio - Maftei, Piccolo, Brandao, Camora - Maah, Cl. Voiculeţ, Muniru, C. Păun - Carter, Fl. Costea

Antrenor: Petre Grigoraş

Au mai jucat: Mincă, Hora, Cadu, I. Rada, Sepsi, Obiora, Djokovici, Rui Pedro, Deac, Batin, Tade.