Nationala

"Arnold" la debut » Stelea va bifa primul meci pe banca ”tineretului” în partida cu Muntenegru

Articol de Răzvan Luţac  —  Monday 30th of November -0001 12:00

"Naţionala" sub 21 de ani joacă diseară, de la 21:30, cu Muntenegru: fostul portar vrea implicare totală din partea generaţiei lui Iancu şi Stanciu.

"Tineretul" a început dezastruos calificările pentru CE din 2015. "Tricolorii" mici s-au făcut de rîs în Feroe, 2-2, un meci în care au fost conduşi la pauză şi egalaţi în ultimul minut.

Între timp, selecţionerul Emil Săndoi a plecat, fiind înlocuit cu Bogdan Stelea, iar echipa îşi joacă ultima şansă la calificare în Muntenegru (diseară, ora 21:30).

"Implicare maximă"
După ce "Arnold" i-a avertizat pe tineri, "dorim rezultate şi implicare maximă!", Iancu şi compania au reacţionat.

"Trebuie să ne cunoaştem mai bine, însă victoria este necesară pentru a mai salva din începutul prost", a declarat mijocaşul stelist.

O înfrîngere înseamnă out: grupa României e infernală, Germania, Irlanda şi Muntenegru!