FOTO + VIDEO Remiză "albă" cu ocazii imense ale gazdelor în derby-ul Clujului » Universitatea - CFR 0-0

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 15 septembrie 2013

Derby-ul clujean dintre Universitatea şi CFR nu a avut cîştigător de această dată. Cele două formaţii au încheiat la egalitate, 0-0.

Click aici pentru liveTEXT

VIDEO cu cele mai importante faze

U Cluj a început dezastruos acest sezon şi avea doar un punct în primele 6 etape din Liga 1. Mai mult, trupa lui Ganea încasase 12 goluri în ultimele 3 runde. Dar aceste lucruri nu s-au văzut pe teren, CFR nu a avut nici o ocazie clară de gol.

Spre deosebire de U Cluj care a ratat două şanse imense de gol în a doua repriză. Rilke a lovit bara în minutul 68, iar două minute mai tîrziu Borza a ratat în postură de 1 la 1 cu Felgueiras.

CFR Cluj a acumulat 9 puncte în clasament, în timp ce Universitatea a reuşit doar a doua remiză din sezon.