Liga 2

Prima înfrîngere pentru CS U Craiova în acest sezon! » Metalul Reşiţa a produs surpriza etapei a 3-a din Liga a 2-a

Articol de Gazeta Sporturilor   —  sâmbătă, 21 septembrie 2013

Dacă Universitatea Craiova a cîştigat azi în ultimul minut graţie unui autogol al celor de la Motru, CS U a pierdut primul meci în acest sezon.

După două remize în primele două etape, CS U s-a împiedicat pe teren propriu în disputa cu Metalul Reşiţa, pierzînd categoric, scor 1-3.

Disputa s-a tranşat pe finalul primei reprize şi începutul reprizei secunde, cînd în minutele 40, 41 şi 48, Szabo, Stoica şi Staicu au adus un avantaj de 3 goluri oaspeţilor.

Stancu a redus din diferenţă în minutul 69, însă pînă la final nu s-a mai întîmplat nimic.

Echipele de start:

CSU: Brac – Cîrjă, Pătraşcu, Ljubinkovici, Stancu – Fl. Pîrvu – Gado, Dragalina, Opriţa, Cr. Ganea – Dragicevici

Rezerve: Irimia – Vişan, Ionescu, Precup, Sin, D. Voinea

Metalul: Pascal – Tomozei, Apostol, Plecanciuc, Vîtejelu – Danci, Neagoe, Szabo, A. Stoica, O. Vasile – Staicu

Rezerve: Zăvoi – Potopea, Breşneni, A. Vaştag, Luba, Oară, Enciu