FOTO şi VIDEO Botoşani - Steaua 1-2 » Roş-albaştrii au urcat pe primul loc în Liga 1

+10 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 22 septembrie 2013

Steaua şi-a revenit după înfrîngerea cu Schalke (0-3) şi a cîştigat disputa de pe terenul lui FC Botoşani, scor 2-1.

CLICK AICI PENTRU LIVETEXT!

VEZI AICI VIDEO CELE MAI IMPORTANTE OCAZII!

Gazdele erau neînvinse în Liga 1 şi aveau 14 partide consecutive fără înfrîngere pe teren propriu.

Roş-albaştrii au punctat de două ori în prima repriză prin Szukala (22) şi Piovaccari (27).

Moldovenii au revenit în joc în minutul 46, însă pînă la final nu au reuşit să producă surpriza.

Graţie acestui rezultat, Steaua a urcat pe primul loc în Liga 1, deşi are cu două partide mai puţin jucate decît Petrolul.

Echipele de start:

FC Botoşani: Curileac - Patache, C. Dinu, Ursu, Acsinte - Vaşvari, Tincu, M. Croitoru, Codoban - Cîrjan, Hadnagy

Rezerve: Perianu, Poverlovici, Maghici, Ghinga, Tanasa, R. Radu, Fulop

Steaua: Tătăruşanu - Prepeliţă, Szukala, Gardoş, Latovlevici - Pintilii, Bourceanu - Ad. Cristea, N. Stanciu, G. Iancu - Piovaccari

Rezerve: Niţă, L. Filip, Pîrvulescu, M. Răduţ, Varela, Kapetanos, Ad. Popa