VIDEO Cine-l opreşte pe Higuain? Gol marcat şi cu Milan » Primul penalty din carieră ratat de Balotelli

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 23 septembrie 2013

De cînd a venit Benitez antrenor, napoletanii plutesc în Serie A, iar aseară au învins cu 2-1 pe AC Milan.

Al patrulea meci, a 4-a victorie. Albaştrii au trecut şi de Milan, învingînd "diavolul" la el acasă. Britos (6) a punctat primul, cu capul, iar şutul lui Higuain din debutul reprizei secunde l-a surprins pe Abbiati.

Mario Balotelli a fost urmărit de ghinion aseară! A ratat primul penalty din carieră, după 22 transformate, în minutul 60, iar mai apoi a lovit şi bara. A încheiat partida cu un gol superb în vinclul porţii lui Reina, dar prea tîrziu, în prelungirile partidei. Vîrful italian a primit şi cartonaş roşu în ultimul minut al întîlnirii.

VIDEO cu golurile şi marile ratări ale lui Balotelli

Napoli este pe locul secund, la egalitate de puncte cu liderul AS Roma, în timp ce AC Milan este doar pe 11, cu 4 puncte obţinute în 4 etape.