FOTO şi VIDEO U Cluj - Săgeata 1-1 » Ardelenii rămîn fără succes în Liga 1 după 9 etape

+6 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 27 septembrie 2013

Fără victorie în acest sezon, Universitatea Cluj nu a reuşit să spargă gheaţa nici cu Săgeata Năvodari, meciul terminîndu-se la egalitate, 1-1.

Vezi aici liveTEXT partida!

Vezi VIDEO cele mai importante ocazii!

Viorel Dinu a deschis scorul pentru oaspeţi dintr-un penalty în minutul 6. Gazdele au egalat prin Szilagyi cu o lovitură de cap în minutul 52.

Trei puncte, atît au reuşit ardelenii să strîngă în 8 meciuri şi se află pe locul 17 în clasament.

Mult mai bine stau dobrogenii, care sînt pe 7, cu 12 puncte, deşi se află la prima experienţă în Liga 1.

Echipele de start:

U Cluj: Veselovski - Takacs, Szilagy, Abrudan, Mendy - Bucşa, Tîrnăcop - Rilke, Cristocea, Borza - Ene

Rezerve: Dolha, Neag, Kovacs, Balde, Ursu, Lemnaru, Dedu

Săgeata: Panagopoulos - Peteleu, Munteanu, Mera, Filip - N'Doye, Vezan - Tigoianu, V. Dinu, Florean - Roman

Rezerve: Pogacsics, Muzac, Sorian, Grigoraş, D. Lopez, Lupu, Iordache