VIDEO Petrolul - CFR Cluj 3-2 » Ploieştenii fac 19 puncte şi sînt la egalitate cu Steaua şi Astra

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 30 septembrie 2013

Petrolul a egalat Steaua şi Astra la puncte, toate cele 3 echipe avînd cîte 19 puncte, după victoria împotriva CFR-ului, scor 3-2.

Vezi aici liveTEXT partida!

Vezi VIDEO cele mai importante ocazii!

Dore în minutul 10 şi Teixeira în minutul 13 au adus-o pe Petrolul în avantaj rapid, însă pînă la pauză Djokovici a făcut ca tabela să arate egalitatea. Croatul a înscris în minutele 25 şi 38.

Priso, care intrase de doar 8 minute a adus victoria pe "Ilie Oană" graţie reuşitei din minutul 67.

În urma acestei înfrîngeri CFR ajunge pe locul 13, cu doar 10 puncte după 9 etape. Fosta campioană a României este la 3 puncte de locul 16, ocupat de Viitorul Constanţa.

Echipele de start:

Petrolul: Pecanha - Alcenat, Geraldo, Benga, Guilherme - Boudjemaa, Hoban - De Lucas, Teixeira, Albin - Dore

Rezerve: Bornescu, Mustivar, Beţa, Walter Fernandez, Abel Camara, Priso, Morar

CFR Cluj: Felgueiras - Velayos, Cadu, Rada, Camora - Djokovici, Gabionetta, Muniru - Obgu, Batin, Maah

Rezerve: Mincă, Hora, Sepsi, Voiculeţ, Obiora, Fl. Costea, Deac