Liga 2

Preţul victoriei: Daniel Pancu a dus Rapidul pe primul loc în Liga 2, dar a ieşit cu glezna în piuneze

+7 Foto
Daniel Pancu

Articol de Cristina Negrilă  —  sâmbătă, 05 octombrie 2013

Rapid a cîştigat meciul important cu FC Clinceni, scor 1-0, printr-un gol marcat de Andrei Ciolacu. Formaţia antrenată de Viorel Moldovan este lider în Seria B1 a Ligii a doua.

Daniel Pancu, liderul din teren al giuleştenilor, a reuşit pasa de gol la reuşita lui Ciolacu, în minutul 59, însă a fost schimbat după 24 de minute, acuzînd o accidentare. În dureri, veteranul vişiniu a fost chemat să salute galeria, iar acesta s-a îndreptat spre suporteri schiopătînd vizibil. În vîrstă de 36 de ani, Pancu are glezna stîngă umflată şi este nevoit să urmeze nişte teste medicale pentru a stabili un diagnostic.

Rapid conduce Seria B1 din Liga 2, avînd 14 puncte din şase meciuri. FC Clinceni este pe locul secund, la un punct distanţă.

Rapid - FC Clinceni 1-0
A marcat: Ciolacu (59)
Rapid: Drăghia - I. Voicu, D. Lung, Tînc, N. Vasile - Al. Iacob (Selagea 39) - Martin (Al. Coman 63), Al. Ioniţă II, Pancu (Obed 83), Doman - Ciolacu. Antrenor Viorel Moldovan
Clinceni: Stamatin - D. Alexandru, B. Straton, A. Niţu, Arm. Karamian - Puşcaş (D. Popa 62), B. Pătraşcu - Mbella (Margină 66), Konyeha (I. Roşu 78), Art. Karamian - Pălimaru. Antrenor: Valentin Bădoi