România este aproape de calificarea la barajul pentru Campionatul Mondial. Trebuie să bată mîine Estonia, iar Turcia să nu bată Olanda.
Dumitru Dragomir spune că doar calificarea "tricolorilor" în Brazilia contează, nu barajul: "Mie îmi place România doar dacă ajungem la Mondiale. Altfel este frecţie la picior de lemn. Dacă te duci la baraj şi iei bătaie e ca şi cum cheltuieşti banii degeaba", a spus acesta la Digisport.
De asemenea, preşedintele LPF a anunţat şi primele fabuloase pe care le vor primi jucătorii: "Ştiu numai ce am fixat în Comitetul Executiv. În afară de 50% de cît se ia de la FIFA se mai dau 250.000 pentru calificare şi 250.000 pentru baraj. De la FIFA vor lua 3.5 milioane de euro pentru că în total vor veni aproape 7. Deci prima totală ar fi de aproape 4 milioane de euro".
România - Estonia este în direct pe Antena 1 şi liveTEXT pe GSP.RO, mîine seară de la 21:00.
{{text}}