Chipciu a revenit pe teren după o pauză de 5 luni » Cum s-a descurcat şi ce a declarat la finalul jocului

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 18 October 2013

Alexandru Chipciu a revenit pe teren după o pauză de 5 luni.

Mijlocaşul Stelei a fost accidentat în derby-ul cîştigat împotriva lui Dinamo, scor 2-0.

Atunci, Chipciu a părăsit terenul după doar 45 de minute după, el fiind accidentat după un duel cu Laurenţiu Rus (VIDEO). După ce medicii au văzut radiografia, au dat un verdict crunt: fractură de tibie.

Astăzi, la partida cu Viitorul Constanţa, şeptarul Stelei a revenit pe gazon, fiind introdus în minutul 78 în locul lui Piovaccari, şi a primit cartonaş galben la doar un minut după ce a păşit pe gazon.

Cîteva minute mai tîrziu, jucătorul Stelei a încercat un şut de la mare distanţă, dar mingea a trecut peste poartă.

"M-am pregătit foarte bine, a fost mai grea perioada în care m-am antrenat, decît ziua de azi.

M-am obişnuit repede cu ideea că sînt accidentat şi că trebuie să aştept. Suporterii de pe Ghencea sînt mai pătimaşi decît cei de pe Naţional Arena.

A fost o atmosferă foarte frumoasă în Ghencea în această seară", a spus Chipciu la DolceSport.

Citeşte şi: FOTO şi VIDEO Steaua - Viitorul 4-0 » Stanciu, Tatu şi Puţanu au adus încă 3 puncte în Ghencea