Liga 2

Unirea Slobozia - Rapid 1-0 » Prima înfrîngere pentru giuleşteni cu Moldovan pe bancă

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 19 octombrie 2013

Rapid Bucureşti a evoluat în deplasare, la Slobozia, contra formaţiei locale, în meciul din etapa a IX-a a Ligii a doua. Singurul gol al partidei a fost marcat de Liviu Mihai.

Drăghia l-a faultat în careu pe Florea şi "centralul" partidei a arătat punctul cu var. L. Mihai a deschis scorul în minutul 34, din penalty.

După pauză, Moldovan a efectuat două schimbări: au ieşit Walace şi Negru şi au intrat Martin şi Doman. În minutul 61, alb-vişiniii au făcut şi ultima schimbare: a ieşit Lukanovici, a intrat Ciolacu.

În minutul 76, antrenorul Adrian Mihalcea l-a trimis pe Jianu în locul lui Nanu, iar în minutul 80, D. Gheorghe i-a luat locul lui Ivaşcă.