Stranieri

VIDEO Gol şi pasă de gol pentru Maxim la Stuttgart » Cifre impresionante pentru fotbalistul român!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 20 octombrie 2013

Alexandru Maxim continuă evoluţiile excelente în Bundesliga!

După 3 minute de joc, mijlocaşul român a deschis scorul în deplasarea de la Hamburg, bifînd al patrulea gol din acest sezon. Alex a înscris printr-un şut la colţul lung, după o combinaţie cu Ibisevici.  Vezi aici VIDEO cu faza!

Lasogga a egalat în minutul 22. În minutul 37, din centrarea lui Maxim din lovitură liberă a marcat Gentner, pentru 2-1! Vezi aici VIDEO cu faza!

În minutul 56 a egalat Beister, 2-2, iar autogolul lui Djourou i-a adus din nou pe oaspeţi în avantaj, în minutul 64, 3-2. Van Der Vaart a marcat pentru 3-3 în minutul 67, care a fost şi rezultatul final.

Mijlocaşul român a fost înlocuit în minutul 87 de Haggui, fiind felicitat de toată lumea.

Maxim are cifre impresionante în actuala stagiune, avînd la activ şi 8 assisturi: 6 în campionat şi două în cupă.

HAMBURG: Adler - Westermann, Tah, Djourou, Jansen - Arslan, Badelj - Zoua, van der Vaart, Calhanoglu - Lasogga
Rezerve: Beister, Drobny, Ilicević, Jiracek, Lam, Rudņevs, Sobiech

STUTTGART: Kirschbaum - Sakai, Schwaab, Rüdiger, Boka - Kvist, Gentner - Harnik, Maxim, Traore - Ibisević
Rezerve: Cacau, Haggui, R. Khedira, K. Müller, Rausch, Sararer, Werner