VIDEO Imagini incredibile de la derby-ul Serbiei » Fanii lui Partizan au incendiat stadionul Stelei Roşii! Pompierii au pus furtunurile pe ei

Articol de Ioana Mihalcea  —  Saturday, 02 November 2013

Steaua Roşie Belgrad s-a impus în derby-ul Serbiei cu 1-0, graţie autogolului înscris de Obradovic, în minutul 18 (VIDEO).

Fanii oaspeţilor au întrerupt partida mai multe minute, după o oră de joc,  peluza acestora de pe Maracana belgrădeană fiind incendiată! Suporterii alb-negrilor au dat foc scaunelor, cu materiale pirotehnice introduse ilegal în stadion, iar arbitrul a fost nevoit să ceară o pauză, pînă cînd lucrurile s-au calmat! A fost nevoie de intervenţia pompierilor, care au pus furtunurile direct pe suporteri pentru a stinge focul.

De partea cealaltă, ultraşii Stelei Roşii au creat o atmosferă senzaţională în culorile alb-roşii, cu steaguri şi bannere.