Liga Campionilor

Rezultate în oglindă pentru Basel şi Steaua » Ambele au remizat, 1-1, cu echipe nou-promovate

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 02 November 2013

Adversara de miercuri din Liga Campionilor a Stelei, FC Basel, nu a reuşit nici ea să cîştige în faţa unei nou promovate, lucru "reuşit" şi echipa lui Laurenţiu Reghecampf.

Formaţia antrenată de Murat Yakin a scos doar un punct din deplasarea de la Aarau, echipă nou-promovată în Elveţia, scor 1-1.

Mai mult, condusă din minutul 50 după golul reuşit de Hallenius, FC Basel a egalat în ultimul minut de prelungire, graţie reuşitei lui Streller.

Ca şi Steaua, Basel este pe primul loc în Elveţia, însă poate ceda şefia dacă Grasshoppers va învinge mîine pe teren propriu Young Boys.

Echipa folosită de Basel: Sommer - Xhaka, Ajeti, Ivanov, Voser (Pak 82) - El Nenny (Dias 58), Die - Frei, Emilio Delgado (Degen 69), Salah - Strelller

FC Basel - Steaua este miercuri, de la ora 21:45, în direct la Digi 1, Dolce 1 şi liveTEXT pe GSP.RO.