Stranieri

VIDEO Gigel Bucur a fost decisiv la Kuban » A marcat în derby şi echipa sa a cîştigat!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 03 noiembrie 2013

Gigel Bucur, 33 de ani, a confirmat forma bună din ultima perioadă cu un nou gol marcat pentru Kuban Krasnodar în prima ligă din Rusia.

Derby-ul oraşului cu FC Krasnodar a fost cîştigat de Kuban cu 2-1, iar Bucur a deschis scorul în minutul 64. Ultimele două goluri s-au marcat în prelungiri. Popov a majorat diferenţa şi Gohou a marcat pentru gazde.

După acest succes, Kuban a acumulat 20 de puncte în Rusia şi este pe locul 8 în clasament, la 6 puncte de ultimul loc care asigură prezenţa în Europa League ocupat chiar de Dinamo Moscova, echipa lui Dan Petrescu.

Bucur a fost convocat şi de Victor Piţurcă pentru meciurile cu Grecia de pe 15 şi 19 noiembrie.