FOTO şi VIDEO FC Vaslui - Petrolul 1-1 » Ploieştenii rămîn fără victorie în faţa moldovenilor

+8 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 08 noiembrie 2013

Cu cele 8 puncte reprimite, vasluienii au început tare partida cu Petrolul şi în minutul 27 conduceau cu 1-0 graţie reuşitei lui Antal.

Vezi aici liveTEXT partida!

Vezi aici VIDEO cele mai importante ocazii!

Doar 4 minute au condus gazdele, pentru că în minutul 31 Teixeira a creat o fază superbă, a centrat în faţa porţii goale pentru Dore, care a împins mingea în plasă.

1-1 avea să fie şi scorul final pentru că în a doua repriză cele două echipe s-au tatonat, însă nu şi-au mai creat ocazii importante. Petrolul rămîne astfel fără victorie în faţa Vasluiului.

În cele 5 meciuri directe molodvenii s-au impus de două ori, iar trei partide s-au terminat la egalitate.

16 remize are Cosmin Contra pe banca Petrolului în cele 35 de meciuri din Liga 1. În rest, 17 partide s-au terminat cu victoria ploieştenilor, avînd şi 2 înfrîngeri.

Echipe de start:

FC Vaslui: Cerniauskas - Celeban, Prahici, Cordoş, Sălăgeanu - Madson, Caue - Viveiros, Sînmărtean, Antal - Temwanjera

Rezerve: Straton, Ortiz, Muşat, Wilk, Pătulea, Buziuc, Enescu

Petrolul: Pecanha - Guilherme, Geraldo, Hoban, Alcenat - De Lucas, Romario - Priso, Teixeira, Boudjemaa - Dore

Rezerve: Bornescu, Mustivar, Fernandez, Camara, Morar, Achim, Benga