Stranieri

FOTO Mitroglou a cîştigat la scor primul duel cu Lazăr, în campionat » Românul, după meci: "La naţională îl putem anihila"

+4 Foto

Articol de Justin Gafiuc  —  duminică, 10 noiembrie 2013

PAOK, echipa lui Costin Lazăr, a fost umilită în această seară în deplasare, cu Olympiakos, 0-4! Românul a jucat pînă în minutul 70, cînd a fost înlocuit cu Ninis, şi a încasat un galben în prima repriză.

Atacantul lui Olympiakos şi al naţionalei Greciei, Konstantinos Mitroglou, a deschis scorul, celelalte reuşite fiind semnate de Saviola, Fuster şi Campbell.

"Grecia nu e de speriat, putem să ne calificăm. Sînt sigur că după această dublă eu şi colegii mei de la PAOK n-o să ne vorbim o săptămînă. Ori o parte, ori cealaltă o să fie supărată pentru ratarea calificării.

Cel mai periculos adversar e clar Mitroglou, care a şi marcat în această seară. Sînt sigur însă că avem suficiente arme în defensivă pentru a-l anihila. Îmi pare rău de Chiricheş, e o mare pierdere, dar sper ca înlocuitorul lui să fie la înălţime", a declarat Lazăr după joc.

El rămîne în această seară la Atena, iar în zori are avion spre Bucureşti pentru a răspunde convocării.