Sporturi   •   Altele   •   KEMPO MMA DE LA RADIO GSP

Campionul mondial la kempo Sorin Florea a fost răsfăţat cu un bolid de lux

Articol de Gazeta Sporturilor   —  miercuri, 13 noiembrie 2013

După ce a câştigat medalia de bronz la Jocurile SportAccord 2013, luptătorul Kempo Sorin Florea l-a invitat la un test drive pe profesorul Amatto Zaharia, maestru emerit al sportului românesc şi preşedintele Federaţiei Române de Kempo.

Una din cele mai de succes companii auto din vestul ţării a trimis special de la Arad către Bucureşti, un model coupe Mercedes Clasa E de ultimă generaţie pentru Sorin Florea, sportiv ce s-a situat pe locul trei la proba pankration, categoria 84 de kg la Jocurile SportAccord, desfăşurate la Sankt Petersburg în luna octombrie.

"Susţinem sportul şi apreciem eforturile pe care marii sportivi le fac pentru ca ţara noastră să fie pe buzele oamenilor din lumea întreagă. Ştiam de la preşedintele Federaţiei Române de Kempo, Amatto Zaharia, faptul că Sorin este un fan declarat al maşinilor Mercedes aşa că ne-am gândit să-i facem o surpriză acestui sportiv şi să îi punem la dispoziţie timp de o săptămână acest model nou de maşină. Compania noastră promovează excelenţa şi susţine valorile  umane precum stabilitatea, ambiţia, tradiţia şi longevitatea", a declarat Elena Kovacs.

"Mulţumim doamnei Elena Kovacs pentru efortul deosebit de a îi face o surpriză frumoasă campionului nostru, Sorin Florea", a declarat Amatto Zaharia la emisiunea "Kempo MMA" la Radio GSP.

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.