VIDEO Ceahlăul - ACS Poli 1-0 » Golubovici îi urcă pe nemţeni pe loc de Europa League

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 22 November 2013

Ceahlăul a ajuns la a 3-a victorie consecutivă în Liga 1 după ce a învins şi ACS Poli, scor 1-0. Precedentele două suceese au fost cu Săgeata (2-1) şi FC Botoşani (1-0).

Vezi aici liveTEXT partida!

Vezi VIDEO cele mai importante ocazii!

Golul lui Golubovici din minutul 79 îi urcă pe nemţeni pe locul 4, fiind la egalitate cu Pandurii, ambele avînd 26 de puncte. Tot Golubovici a ratat un penalty în minutul 19.

ACS Poli a jucat bine, aşa cum a făcut-o şi în partidele cu Petrolul (0-0) şi Oţelul (1-0), dar nu a mai reuşit să scoată nici un punct.

Echipele de start:

Ceahlaul: Jovici – Rusu, Marc, Cînu, Cazan – Achim, Stana – Popadiuc, Constantinescu,  Gheorghiu – Golubovici

Rezerve: Jicha, Hasani, Chitoscă, Onciu, Lucas, Ştefanescu, Ţepeş

ACS Poli: Nuno Claro – Belu, Scutaru, Şeroni, Poparadu – Petre, Trandu – Bălace, Gorobsov, Popovici – Szekely

Rezerve: Pap, Petrovici, Boldea, Keita, Bărbuţ, Balaure, Furtado