VIDEO Barcelona ştie să cîştige şi fără Messi şi Xavi » Catalanii s-au distrat cu Granada, 4-0

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 23 noiembrie 2013

FC Barcelona îşi continuă marşul spre un nou titlu în La Liga. Catalanii au învins astăzi pe teren propriu fosta echipă a lui Torje, Granada, scor 4-0.

Vezi aici VIDEO rezumatul partidei!

Fără Messi, Xavi, Puyol, Valdes şi Dani Alves, Barcelona nu a avut probleme cu Granada şi avea 2-0 de la pauză, după ce Iniesta şi Fabregas au transformat două penalty-uri.

După pauză catalanii au mai înscris de două ori. În minutul 71 Alexis Sanchez a înscris şi el din pasa lui Neymar, iar tabela a fost închisă de reuşita lui Pedro din minutul 90.

După 14 etape Barcelona ocupă primul loc cu 40 de puncte. Real Madrid e abia pe 3, cu 31 de puncte, însă cu un meci mai puţin. Atletico Madrid e pe 2, cu 34 de puncte, şi ea cu un meci mai puţin.