Dublu impact » Columbianul Molina a fost la un pas de moarte după o ciocnire teribilă cu doi adversari

Articol de Daniel Scorpie  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Lovit cu capul de Eung-Jin Kim şi cu pumnul de portarul Gi-Yong Kim, mijlocaşul lui FC Seoul a stat două minute inconştient pe gazon!

O nouă dramă era să se întîmple pe gazon, în Coreea de Sud. Mauricio Molina a intrat în colaps, sub ochii soţiei şi ai băiatului, aflaţi în tribune! Mijlocaşul columbian al lui FC Seoul şi-a pierdut cunoştinţa două minute, în meciul cu Busan (3-2), fiind salvat duminică de intervenţia medicilor. Trecuseră doar 123 de secunde, cînd Molina, 33 de ani, s-a ciocnit cap în cap cu fundaşul Eung-Jin Kim, primind şi un pumn de la portarul oaspeţilor, Gi-Yong Kim. A căzut inert, cu ochii închişi! Un coleg l-a ajutat să nu-şi înghită limba, iar medicii au acţionat rapid şi eficient. Şi-a revenit, dar n-a continuat, şi, esenţial, n-a rămas cu sechele în urma dublului impact.