Stranieri

VIDEO Pantilimon a luat un autogol de cascadorii rîsului, iar englezii speculează: Hart, din nou titular!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 05 December 2013

Costel Pantilimon a fost din nou titular la Manchester City în victoria din deplasare cu West Bromwich, scor 3-2, dar ar putea reveni pe bancă după această confruntare.

Românul a avut un ghinion teribil în minutul 85 cînd a marcat în propria poartă. A ieşit pe centrare, nu a ajuns la minge, iar din respingerea unui coleg, mingea l-a lovit în coapsă pe Pantilimon, care era cu spatele, şi s-a scurs în poartă.

Mai mult, Pantilimon are o parte de vină şi la golul lui Anichebe din prelungiri, cînd a plonjat puţin mai greu, iar englezii au speculat astăzi că Joe Hart ar putea reveni ca titular în Premier League, deşi managerul Pellegrini nu a vorbit despre acest subiect.

VIDEO cu golurile din WBA - Manchester City

Manchester City are 3 victorii consecutive şi este pe locul 3 în Premier League, la 6 puncte în spatele lui Arsenal.