VIDEO Primul succes pentru Lienen în Liga 1 » Oţelul - Corona 2-1

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 13 decembrie 2013

Oţelul a învins Corona, scor 2-1, graţie golului înscris de Alexandru Zaharia, introdus cu 5 minute înainte de final.

Vezi VIDEO

Buş a deschis scorul printr-o execuţie frumoasă, la capătul unei acţiuni personale şi le-a stricat gălăţenilor startul. Gazdele au pornit atacurile susţinute şi egalarea a venit pe final de repriză, la reuşita spectaculoasă a lui Giurgiu.

În partea a doua, gălăţenii au creat o presiune imensă la poarta lui Marc, aflat într-o formă excelentă. Lienen a fost inspirat introducîndu-l pe Alexandru Zaharia, aflat la debut pentru gălăţeni. La prima atingere de balon, mijlocaşul ofensvi a marcat cu un şut spectaculos de la 20 de metri.

Oţelul obţine prima victorie de la instalarea lui Lienen pe bancă.