Amicale

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 23 ianuarie 2014

Dinamo a încheiat la egalitate ultimul amical al cantonamentului din Antalya, 1-1 cu Cernomoreţ Odessa, locul 5 în Ucraina. Golul "cîinilor" a fost marcat de Velici, în minutul 78.

În prima repriză Bălgrădean s-a remarcat cu cîteva intervenţii salvatoare. Dinamo a primit gol în minutul 69, după o gafă a lui Asanovici. Velici a egalat, profitînd de mingea respinsă de portar la un şut al lui Ţucudean. Roş-albii puteau învinge pe final, dar Bilinski a ratat dintr-o poziţie bună.

"Aşa vreau să fac şi contra Stelei şi să cîştig Cupa României. Am trecut peste o perioadă grea de pregătiri. Ne aşteptăm să fie la fel şi în Spania", a declarat Velici la finalul partidei.