Amicale

FOTO&VIDEO Supergol Bilinski » "Cîinii" au cucerit "Marbella Cup"! Dinamo - IFK Goteborg 2-0

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 06 February 2014

Dinamo s-a impus în finala "Marbella Cup", 2-0 cu IFK Goteborg.

Vezi VIDEO

"Cîinii" au condus la pauză cu 1-0 prin golul lui Thicot. Repriza secundă a fost la discreţia echipei lui Stoican, iar Bilinski a colorat finalul de meci printr-un gol spectaculos: şut-bombă de la 20 de metri.

Dinamo va mai juca un amical în stagiul de pregătire din Spania, cu Lokomotiv Plovdiv, pe 8 februarie, ora 17:30, DigiSport şi liveTEXT pe GSP.ro

Echipa de start Dinamo: Bălgrădean – L. Rus, Thicot, D. Grigore, S. Filip – Boubacar,  I. Şerban, C. Munteanu – V. Lazăr, Ţucudean, C. Matei

Rezerve: Naumovski, Bărboianu, Grecu, Asanovici, Nedelcearu, Diakhate, Cioinac, Krausz, Elton, D. Rotariu, J. Thomas, Bilinski

IFK: Alvbage - Salomonsson, Bjarsmyr, Waehler, Augustinsson - Dalence, Gerzic, Johansson, Vibe - Haglund, Larsson

Desfăşurarea liveTEXT a meciului:

Min 90+2 - Final de meci
Min 89 -
Bălgrădean reţine un şut din 10 metri
Min 87
- Corner Dinamo. Elton execută scurt, centrarea lui Bărboianu e reţinută de portar
Min 82 - Gol Dinamo! 2-0! Bilinski măreşte avantajul cu un şut-bombă de la 20 de metri
Min 33 -
Ocazie mare pentru Dinamo! Ţucudean reia superb cu călcîiul centrarea lui Şerban, apoi Matei e blocat în faţa porţii
Min 31 -
Contraatac al dinamoviştilor, Augustinsson îl faultează pe C. Matei şi primeşte galben
Min 27 -
Ţucudean încearcă un şut de la 20 de metri, dar e blocat
Min 22 -
Larsson scapă singur, dar e oprit pentru ofsaid
Min 20 -
Mare ocazie pentru suedezi. Dalence scapă periculos după o gafă a lui Grigore şi şutul său e deviat de Bălgrădean în transversală!
Min 19 -
Lansat bine de C. Munteanu în banda stîngă, Filip centrează, dar mingea e respinsă în corner