Stranieri

Raul Rusescu a contribuit la golul Bragăi, dar echipa a ratat calificarea în finala Cupei Ligii Portugaliei

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 14 februarie 2014

Echipa Sporting Braga, cu atacantul Raul Rusescu integralist, a ratat calificarea în finala Cupei Ligii Portugaliei, după ce a fost învinsă, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), de formaţia Rio Ave, în semifinalele competiţiei.

Rusescu a contribuit la unicul gol marcat de Sporting Braga. Atacantul român a şutat din marginea careului, portarul Ederson a respins greşit şi Custodio a înscris în minutul 45+1.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Hassan '40 din penalti şi Braga '69.

Sporting Braga a evoluat în inferioritate numerică din minutul 39, după eliminarea lui Santos.

În finala Cupei Ligii Portugaliei, Rio Ave va întîlni învingătoarea partidei dintre echipele FC Porto şi Benfica Lisabona.