Liga 2

Ţeapă pentru Adrian Mititelu » Ultimul transfer al Ştiinţei s-a rupt şi lipseşte patru luni

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 15 February 2014

Universitatea Craiova s-a întărit în această iarnă în vederea îndeplinirii obiectivului, promovarea în prima ligă.

Adrian Mititelu a primit însă o veste proastă după primul amical al Ştiinţei din această pauză competiţională, 1-0 cu Atletic Bradu.

Partida a fost cu ghinion pentru atacantul Alin Liţu, care a evoluat doar 10 minute la începutul reprizei a doua, ieşind accidentat. Mai grav e că pierde tot sezonul fiindcă ex-stelistul, în vîrstă de 27 de ani, are probleme la ligamente şi va fi operat! Liţu va lipsi aproximativ 4 luni de pe gazon.

De la 12:00, Craiova dispută al doilea amical al iernii cu divizionara secundă Minerul Motru. Rămîi pe GSP.RO pentru ultimele detalii de la meci.